Žáci první a druhé třídy si užili besedu s paní spisovatelkou a malířkou Lucií Seifertovou na téma Staré pověsti české. Dozvěděli se, jaké to je být malířkou a spisovatelkou, proč je dobré umět číst nebo chodit do knihovny. Viděli 9 metrů dlouhou knihu, mohli si prohlédnout náčrty vznikající při tvorbě knih. Autorské čtení o praotci Čechovi, Bruncvíkovi nebo Horymírovi a Šemíkovi všechny moc bavilo. Na závěr jsme si vyzkoušeli, jak si vyrobit prostorový obrázek a nakreslit postavy z českých pověstí.

Žáci 3. – 5. třídy se dozvěděli, jak se rodí knihy od počátečních náčrtků nebo jak vznikl známý animovaný seriál Dějiny udatného národa. Děti měly možnost pokládat všetečné dotazy, zajímalo je, jaké to je být spisovatelkou a malířkou. Besedu zakončili tvorbou prostorové knihy na téma dějiny českých zemí a autogramiádou.

Skip to content