fotogalerie

Okénko do školy

Fotogalerie

Slavnostní zahájení Adventu

30.11. se na zahradě školy shromáždili všichni naši žáci, děti z MŠ Sluníčko a návštěvníci z řad veřejnosti, aby slavnostně přivítali nadcházející adventní čas. Všechny třídy si pro diváky připravily doprovodný program – recitovalo se, dramatizovalo, zpívalo, hrálo na harmoniku, čtvrťáci představili nejznámější tradice Vánoc, páťáci nás vzali na cestu kolem světa a seznámili nás s několika vánočními zvyky v zahraničí. Všichni zúčastnění si společně zazpívali koledy a závěrečný pokřik dětí: „Stromečku, rozsviť se“, akci zakončil. Tak zase za rok! 🙂 Děkujeme dětem z kroužku keramiky a paním vychovatelkám za výrobu dárečků pro děti z MŠ Sluníčko.

Bubnovačka 1. – 5.třída

„Bubnuj, aby bylo děti slyšet.“ I naše škola se zapojila do akce „Bubnovačka“, která dává symbolicky a prostřednictvím bubnování hlas dětem zasaženým násilím v rodině. Ve všech třídách proběhl preventivní program na téma násilí, který vyvrcholil hlasitým bubnováním. 

Pracovní činnosti – příprava pokrmů – 5.třída

Náplní pracovních činností žáků 5. třídy byla příprava jednoduchých pokrmů ze studené kuchyně. Žáci připravili několik druhů jednohubek, obložený chléb, ovocné špízy, nealkoholické mojito a jahodový koktejl. Všichni žáci měli své pokrmy pečlivě připravené a velmi chutné.

Martin na bílém koni

Vidět na vlastní oči sv. Martina se hned tak někomu nepoštěstí. O to větší radost měly děti, když se Martin na bílém koni objevil 10. listopadu u nás před školou…

Exkurze do Svíčkárny Rodas – 1. – 3. ročník

Exkurze do svíčkárny Rodas v Šestajovicích se zúčastnili žáci 1. až 3. ročníku. Děti si v tvořivých dílnách zdobily svíčky voskem, vykrajovaly mýdla nebo plnily lahvičky mořskou solí. Po prohlídce zvířecí farmy následovaly pohybové aktivity. Adaptační program českých i ukrajinských žáků je hrazen z finančního daru nadace The Kellner Family Foundation.

Projekt Slované – 4. třída

Učivo vlastivědy promítli čtvrťáci do práce na projektu Slované. Při práci, která se dětem podařila, využili čtvrťáci digitální techniku a poznatky z hodin.

Skip to content