fotogalerie

Okénko do školy

Fotogalerie

Ocenění vítězů výtvarné soutěže

Dnes jsme ocenili dvě úspěšné žákyně ve výtvarné soutěži Požární ochrana očima dětí 2023, které se umístily na stupních vítězů. Eliška Moravcová z 2. třídy obsadila druhou příčku v 1. kategorii ZŠ a Klára Melounová ze 3. třídy obsadila 2. místo ve 2. kategorii ZŠ. Gratulujeme!

Den dětí – 1. – 5. třída

1.6. proběhl na naší škole Den dětí, který zorganizovaly žáci 5. třídy. Vymysleli a připravili si pro své mladší spolužáky několik stanovišť se zábavnými úkoly na školní zahradě a patří jim veliké poděkování nejen za přípravu, ale také za trpělivost, se kterou přistupovali k mladším dětem. Překvapením pro všechny byla návštěva policistů, kteří k všeobecnému nadšení předvedli výcvik služebních psů. Počasí nám přálo, den jsme si náramně užili.

Pasování na čtenáře

Prvňáci se 11.5. vypravili do Městské knihovny v Kolíně, kde byli slavnostně pasováni na čtenáře. Setkali se s královnou, složili „Slib rytíře Řádu čtenářského“, přečetli ukázku z knihy a v rámci svého vystoupení nás seznámili s tím, co v průběhu školního roku v první třídě zažili. 

Výlet školní družiny do Košátek

Ve středu 10.5. navštívila školní družina nově otevřený areál, který se nachází pod zámkem v obci Košátky na ploše 25 000 m2. Jedná se o bývalé hospodářské zázemí zámku, který byl postaven ve 14. století. Zde si děti mohly vyzkoušet výrobu různých přírodní produktů v učebně lektvarů, upéct perníčky v perníkářské dílně nebo si pohrát se zvířátky. Návštěvu si všichni moc užili. Děti si odvezly spoustu výrobků a také načerpaly vyhlášenou pozitivní a tajemnou energii.

Skip to content