Vážená veřejnosti,

v tomto období si připomínáme výročí 100 let od vzniku budovy naší základní školy.

Z historických záznamů máme doloženo, že o novém místě pro školu se uvažovalo již od roku 1908, protože už tehdy byla kapacita stávající školy, což byla budova s č.p.91, nedostatečná. Plány na novou školu vznikly v roce 1917 z rukou pana architekta Jana Nedbala, který byl sendražickým rodákem.

Stavba budovy byla započata 28.6.1920 a dokončena byla v červenci roku 1921. Učit se v nové budově začali žáci právě před sto lety, tedy v lednu roku 1922, školní rok byl ještě zahájen ve staré škole.

Oslavu „stoletin“ naší školy jsme plánovali na konec ledna. Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci a predikcím odborníků, že právě v tomto období dojde k dalšímu zhoršení situace jsme se rozhodli, že připomenutí tohoto výročí odložíme na příznivější období.  O termínu konání Vás budeme informovat.

Skip to content