Projekt žáků druhé třídy „PTÁCI NA KRMÍTKU“

Žáci druhého ročníku si v pátek 7.1.2022 vyzkoušeli, jaké to je být opravdovým výzkumníkem při pozorování ptáků na krmítku v rámci vědeckého výzkumu, který organizuje Česká společnost ornitologická pod názvem Ptačí hodinka (ptacihodinka.birdlife.cz).

Po dobu 60 minut sčítali ptáčky na krmítku i v jeho blízkém okolí. Museli správně určit každý druh a zapsat nejvyšší počet současně pozorovaných jedinců. Podařilo se nám pozorovat 3 sýkory koňadry, sýkoru modřinku, kosa černého, 3 vrabce polní, 2 vrabce domácí, 2 hrdličky zahradní, straku obecnou a k našemu velkému překvapení i červenku obecnou.

Zároveň jsme se naučili, jak správně ptáčky v zimním období přikrmovat a co do krmítka rozhodně nepatří.

Ptačí zkoumání, bádání a pozorování jsme si opravdu užili.

Skip to content