V rámci vzdělávání v oblasti EVVO se v úterý 31.5.2022 zúčastnili žáci první, druhé a části třetí třídy vzdělávacího programu v ekocentru Huslík. Výpravu jsme začali stylově v lázeňském městě Poděbrady, kde jsme ochutnali jeden z léčivých pramenů a zažili dopolední pohodu na prosluněné kolonádě. Poté jsme odpluli výletní lodí „Král Jiří“ na Soutok, odkud jsme se vydali lužním lesem na Huslík. Čekala nás prohlídka zdejší záchranné stanice. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací ze světa zvířat. Jak zvířata žijí, čím se živí, jaké prostředí je pro ně přirozené, co je ohrožuje, jak se o konkrétní zvíře v případě potřeby postarat a jak úrazům zvířat předcházet. Děti si vyzkoušely formou hry postavit například ptačí hnízdo nebo nakrmit ptáčátka a zjistily, že to ptačí rodiče nemají vůbec jednoduché. Celé odpoledne v ekocentru bylo plné her, zábavy, krásného a zároveň poučného povídání. Těšíme se, že se sem brzy na nějakou další akci opět vypravíme.

Skip to content